Ratujemy bezdomne psy w Rumunii

Rumunia jest obecnie tematem numer 1 wśród miłośników zwierząt. 10 września 2013 roku Parlament Rumuński, zagłosował za masowym zabiciem populacji bezdomnych zwierząt. W samym Bukareszcie jest ich 40 000, w całej Rumunii ponad 600.000! Takie rozwiązanie problemu bezdomności zwierząt jest niezgodne z konwencjami i traktatami obowiązującymi państwa członkowskie UE. Rumuńskie media promują mowę nienawiści wobec bezdomnych zwierząt, co sprawia, że obywatele wierzą, że masowe uśmiercenie bezdomnych psów jest zgodne z prawem i sami wymierzają im kary. Psy są brutalnie wyłapywane przez hycli i zawożone do schronisk, do których organizacje nie mają dostępu. W niektórych schroniskach nie ma możliwości adopcji. Ponieważ hycel za samo złapania psa i odwiezienie go do schroniska dostaje 50EURO, wyłapywane są w pierwszej kolejności psy łagodne, ufne, dokarmiane i mieszkające przy siedzibach ludzkich,wysterylizowane i zadbane,  oraz psy, które mają właścicieli! Na spacerach ludzie bronią swych zwierząt przed hyclami.

W Bukareszcie mieszka aktywistka prozwierzęca, założycielka i wolontariuszka naszej małej fundacji, Magda Kuropatwińska. Główne zadanie Magdy to dokumentowanie sytuacji schronisk publicznych i współpraca z aktywistami z wielu krajów, by doprowadzić do powstania unijnej dyrektywy chroniącej zwierzęta bezdomne. Będziemy dostawać wiadomości z prośbą o szerzenie ich w Polsce. Poprzez Magdę od ponad dwóch lat pomagamy też bezdomnym psom i kotom z Bukaresztu, poprzez ich dokarmianie,leczenie, sterylizacje i szukanie im domów na miejscu. Dołacz do nas! Pomóż organizować pomoc.

Więcej chronologicznie o sytuacji bezdomnych psów w Rumunii:

http://www.nogawlape.org/?p=2881#more-2881

http://www.nogawlape.org/?p=3002

Media o sytuacji w Rumunii. http://www.nogawlape.org/?p=2810

CO MOŻESZ ZROBIĆ: http://www.nogawlape.org/?p=2808

Obecnie, ze względu na wyjątkowo tragiczną sytuację, wspieramy miejscowe organizacje, z którymi współpracujemy i do których mamy zaufanie. W pierwszej kolejności wysłaliśmy środki profilaktyczne do prywatnego schroniska Glina pod opieką stowarzyszenia A doua Sansa. Jest tam zazwyczaj około 200 psów, a teraz z powodu brutalnego wyłapywania i uśmiercania bezdomnych psów przez rumuńskie władze, ilość przygarniętych zwierząt radykalnie wzrosła. Ioana i Carmen, które prowadzą to przytulisko, są dobrymi i uczciwymi osobami, które robią wszystko, by ratować te zwierzęta. Wiemy, że bardzo potrzebują naszej pomocy. Wspomagamy je stale, choćby małymi sumami. Do tej pory wydaliśmy ponad 5 000 zł na sterylizacje, środki profilaktyczne, akcesoria, szczepienia, leczenie, karmę oraz transport psów z przytuliska w Glinie i zwierząt z Pitesti oraz 3 000 zł na leczenie i karmę dla zwierząt w Bukareszcie pod naszą opieką.

Od początku 2015 roku większość środków przeznaczymy na przytulisko w Parscov, na wsi pod Karpatami: http://www.nogawlape.org/?p=3603

Wpłat prosimy dokonywać na specjalne konto zbiórkowe:


Fundacja Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat

Ul. Hawajska 5/9, 02-776 Warszawa

Nr rachunku: 75 2490 0005 0000 4600 2286 1200

Z dopiskiem “na ratunek psom z Rumunii”

Rozliczenie 26.02.2014r. – 05.01.2015r ( 1927.92 zł):

Małgorzata N. – 200zł

siepomaga – 627.92 zł

Yaneta G. – 200zł

Michał P. – 900zł (comiesięczne wpłaty po 100zł)

Wszystkie darowizny na psy z Rumunii do dnia 26.02.2014 można zobaczyć tu: klik

MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS

MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS
MSS